aragonitAnnem ve babam geçtiğimiz ay Bodrum’dan bana küpe getirdiler hediye olarak. Biliyorlar ki en bayıldığım şey küpe, binlerce olsa yine vazgeçmem almaktan. Benim deliliğim de bu işte. Neyse, bunlar başka küpe ama baktım kahverengi ile tarçın rengi arasında bir rengi olan yuvarlaklara takılmış küçük gümüş yusufçuklar. Çok şıklar! Fakat küpenin kutusundan bir not çıktı bana; Satan kadın minik bir kağıda taşın adını ve anlamını yazmış. Aynen şöyle; “Aragonit taşı. Önce toprakta dinlendirin. Sonra sol elde kalp çakrası hizasında taşa kendinizi tanıtın ve istediğinizi söyleyin. Muzice Taş Aragonit isimli kitabı okuyun.”

“Haydaa bu da ne şimdi” dedim ve vardır bir anlamı boşuna gelmedi bunlar bana diye düşündüm hemen. Çok ince bir zevke sahip olan sevgili babam beğenmiş bu küpeleri ve ille de alalım diye tutturmuş anneme. Hatta anneme de yine ilginç başka taşlı bir bileklik almışlar. Bayılıyorum ben bu adama işte ne diyim ki…

Neyse, kadının adını verdiği kitabı aldım almasına da bir türlü okumaya fırsat bulamadım. Bir yandan Doğa sanırım turuncu renkli kapağını beğendi, habire eline alıp “en sevdiğim kitabım benim. öğret bana okuuucaaam ben bunu” diye tutturuyor:) Sanırım o zaten biliyor bu taşı:)

Kitabı incelediğim kadarıyla Aragonit taşının şifalarından birkaçı şöyle;

*Dengeleme taşı

*Zihne esneklik kazndırıyor.

*Sakinleştirici ve merkezleyici bir taş.

*Hastalıklarla mücadelede yardımcı.

*Kişiyi ruhsal arayışta yüksek noktalara taşıyor.

*Bağımlılıklardan uzaklaştırıyor.

*Üçüncü gözü açıyor.

Bu liste oldukça uzunca. Yazarın adı Sevgi Ersoy. Kitapta taşın tarihçesinden, yapısına kadar çok ayrıntılı bilgiler var. Kitabı okuyan ya da Aragonit taşı ile ilgili deneyimi olanlar bu deneyimlerini benimle paylaşırsa çok sevinirim.Toplam : 6 Yorum var

  nilufer Eylül 8th, 2009 at 7:49 pm

  Ozgurcum, ben de Judy Hall’in kitaplari var, oldukca guzel anlatiyor… Turkce yayinlarini da bulman mumkun… http://www.judyhall.co.uk/
  Aragoniti ilk defa duyuyorum…
  mutlu mutlu enerjiler versin sana…

  çınar Eylül 8th, 2009 at 9:51 pm

  ben bu taşı duymuştum. özellikleri acayip. neredeyse her derde deva

  Tanyas Eylül 8th, 2009 at 11:00 pm

  Hmf taş konusunda pek zayıfımdır ben.

  brajeshwari Eylül 9th, 2009 at 12:57 am

  Özgürcüm
  taşlara bayılırım. Babamın jeoloji muhendisi olmasından dolayı evimizde harika bir kolleksiyon ile büyüdüm. Sonra reiki ile tanısınca taşlarla ilişkim başka bir boyuta çıktı. Onların tedavi edici özelliklerini öğrendikçe keyfi almaya başladım..

  Arogonit’i duymuştum.Kendi tecrübe anlatacak kadar üzerimde taşıdığım bir tadeğil ama şu siteden arogonit uyumlama hakkında bilgi alabilirsin. ( http://www.aragonitmucizesi.com/ )

  Başak Eylül 10th, 2009 at 5:17 am

  Bir kaç hafta önce taş konularına meraklı bir arkadaşım bu taştan bahsetti, ben ismini ilk kez ondan duydum, sonra unuttum tabii, sonunu hatırlıyorum “gonit” de, başını bir türlü hatırlayamıyordum, sorayım bari arkadaşa diyordum. Şimdi yazıyı okuyunca “hah işte” dedim. Arkadaşım taşı üstünde, hem de kadınların hep taktığı (çamaşır hani:)) bir şeyin içinde taşıyordu, birisi o bölge uygun demiş herhalde, belki kalbe yakın olduğundandır. Ben de çok şaşmıştım özelliklerine, hala edinmedim ama şimdi bu yazıyı da görünce isteğim tekrar depreşti.

  Uğur Eylül 11th, 2009 at 2:49 pm

  Taşlarla ilgili Hint Astrolojisi’nin bir önerisini sunmak isterim. Astrolojide her gezegenin ayrı bir taşı vardır. Yıldız haritalarımızda hangi gezegenin etkisini güçlendirmek istersek o taşın ne şekilde vücutta taşınacağı da hesaplanabilir. Taşlar astrolojide yaşanılan gezegen dönemine göre değiştirilmelidir. Hintliler, Venüs dönemi yaşanırken elmas takmanın, Ay dönemi yaşanırken inci takmanın gezegenin kişisel doğum haritalarımızdaki kalitelerini artırdığına inanır.Bu etkiler elbette psikolojik boyutta olacaktır.

Yorumunuz: