Günlerden birgün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmışlar ve yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:
“Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!”
Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.
Seyirciler bağırıyorlarmış:
“…Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar!..”
Sonunda, bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve yarışı bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş; “Bu işi nasıl başardın?”
O anda farkına varmışlar ki… Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!

Dışarıdaki olumsuzluklar bizi yıldırmasın. İçimizdeki sesi dinleyerek yolumuza devam…

Mucizelerle dolu bir hafta olsun…Toplam : 3 Yorum var

  aydan atlayan kedi Mart 23rd, 2009 at 12:34 am

  Dün akşam insanların söylediklerinin yapacak olduğumuz şeyleri nasıl da engellediğine kafa yoruyordum. Ve bu yüzden kendi yeteneklerimizin farkına varamadığımızı, varolanın bu yüzden öldüğünü… İnsan biraz kulak tıkamayı bilmeli sanıyorum. Sağır olmalı belki de… Ancak bu şekilde kendimizin, gücümüzün farkına varabiliriz…

  Tanyas Mart 23rd, 2009 at 1:20 am

  Mucizelerle dolu olsun..şahen bri hafta diliyorum.

  sufi Mart 23rd, 2009 at 6:11 am

  Olumsuz sözlerin üstüne hemen bir kocaman çarpı koyuyorum ben de.Çünkü birine UNUTMA demek bile olumsuzluk içeriyor.HATIRLA DEMEK EN GÜZELİ.

Yorumunuz: