Bu sabah Doğa’yı yuvaya bıraktıktan sonra biraz yürüyüş yaptım ve kendimi birden Kaivalya Yogashram’da buldum. Daha önce web’de bakmıştım, bir tek apartmanın numarası kalmış aklımda ama elimle koymuş gibi küt diye gittim. Ersin Hoca karşıladı beni, tanıştık. Kısa bir sohbet sonrasında karar verildi, yarın başlıyorum. Şimdilik sadece İntegral Yoga’nın saatleri bana uyuyor. Aslında Hatha Yoga’ya da gitmek istiyordum ama şimdi ihtiyacım olan bu demek. İyice ısındıktan sonra belki şartları biraz daha zorlar, hani Serdar’a Doğa’yı cumartesi kahvaltıda başbaşa bırakır, böylece Hatha derslerine de katılabilirim:) İntegral Yoga ile ilk defa tanışacağım yarın. Hamileliğimden önce Hatha yapmıştım uzunca bir süre hatta hamileyken de bazı asanalara evde devam ettim ama sonrasında bıraktım. yoga11

Bugün gün boyunca şunu düşündüm; Öğrenci hazır olduğunda öğretmen geliyor. Ve de neye ihtiyacınız varsa o şekilde geliyor. En güzeli kabul edip, karşılamak. 

1 yılı geçti transformal nefesle tanışalı. Evet ilk zamanlar ciddi çözülmeler yaşadım, özellikle seminer sonrasında çok yol katettim, kendimle ilgili çok şey keşfettim ve hemen hemen çoğunu hayata geçirdim şu an. Fakat sürekli yapamıyorum. Nedenini bilmiyorum. Ya ben ihmal ediyorum ya da böyle olması gerekiyor. Bir türlü zaman yaratamıyorum. Yani toplasan günde 100 nefes yapmam gerekiyor ama 100 nefesi yapacak vakit bir türlü bulamıyorum. Seminerde Hollandalı bir nefes koçum vardı ve “hiçbir şeye vaktim yok sadece Doğa bütün vaktimi alıyor” dediğimde aynen şöyle demişti bana: “Bu senin düşüncen. Sadece bir düşünce. İstersen neler yapabileceğini tahmin bile edemezsin”. Nefesin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda çok faydasını gördüm. İntegral Yoga da nefes ağırlıklı. Biliyorum ki yine harika dünyalara götürecek beni.

Doğa’yı yuvadan aldım hafif yağmur çişeliyordu. Biraz yürüyelim istedim,”nereye gidiyoruz” soruları başladı. Yuvadan aldıktan sonra hep aynı soru; “Nereye gidiyoruz?” ya da “Ne aldın bana?” Eve gidiyoruz dedim ısrarla ama yok tepiniyor beni bir yere götür diye. Taksiye bindik, eve yaklaştık halen ağlamaya devam. “Ağlaman bitene kadar seninle konuşmayacağım” dedim. Beyaz Fırın’a çevirdim taksiyi artık pes ederek. Taksiden inerken aynen şöyle dedi; “Hıh ağlamamı bitirebilirim artık”. Gık çıkarmadan oturdu, 2-3 çikolatalı birşeyler götürdü, üzerine su içti ve “artık eve gidebiliriz” dedi. Çıktık, yarım saate yakın kedileri kovaladı,duvarlardan atladı, su birikintilerinde zıpladı, şarkılar söyledi. Eve geldiğimizde ben bitmiştim.Toplam : 7 Yorum var

  Primarima Mart 2nd, 2009 at 1:42 pm

  Yeni site hayırlı olsun diyeyim önce,ferah ,taze,iç açıcı…yogaya gelincede tebrik ederim ne güzel :)başlamak,uygulamak,kendin için birşeyler yapmak.
  Doğaya gelince;2-3 çikolatalı birşeyler götürmek gibisi varmı? harika :)

  Tanyas Mart 3rd, 2009 at 12:10 am

  Ozgur,

  DÜn haberi aldığımda çok sevindim..dediğin doğru..öğrenci hazı rolunca öğretmen geliyor..tam zamanıymış demek ki..ee belki cumartesilere gectiğinde beraber calışır..grup enerjisi yaparız.

  Tugba Mart 3rd, 2009 at 12:26 am

  cumartesi ordayım ben. saat 10’da…

  Özgür Turan Mart 3rd, 2009 at 6:09 am

  Ebrucum, teşekkürler. Sen de gelsene.

  Özgür Turan Mart 3rd, 2009 at 6:11 am

  Tanyacım ve Tuğbiş,
  cumartesileri gelebilmem için biraz zaman gerek. Malum boyun ve bel durumlarını çok zorlamamam gerekiyor. 1-2 ay sonra toparlarım diye düşünüyorum.

  serap er Mart 5th, 2009 at 1:47 am

  sevgili özgür,
  ne zamandır niyet edip yapamadığım birşeyi yapmışsın ,cok özendim:)senin gibi ben de son dönemlerde hiçbirşeye vakit ayıramamaktan şikayetçiyim..okunacak kitaplar,izlenecek dvdler,görülecek arkadaşlar,eve davet edilmesi gereken misafirler,yapamadığım için kendimi suçlu hissettiğim meditasyonlar,çalışmalar…hepsi üstüste yığıldı gibi geliyor bana…son zamanlarda “benim herşeye yetecek vaktim var”diyorum kendikendime sıksık,işe yaramaya başladı,tavsiye ederim…sevgilerimle…

  brajeshwari Mart 8th, 2009 at 2:00 pm

  Hazırsan hoca geliyor ya.. İşte yeni hocan Doğa..:) Bir şeyi ne kadar çok istediğini, ne kadar çok zaman ayırabildiğini ve onu yaparken aynı zamanda diğerine de özen gösterdiğini sınamak için yanında… Öğrendikçe etapların yüksekliği artıyor, Doğa her ne kadar minik bir cüce gibi görünse de :)

  Şu nefes tekniğini burada yazsana Özgür..Belki bizde yazdıklarınla deneme yaparız. ?

Yorumunuz: