Pazardan geleli 1 saate yakın oluyor. Aldığımız bütün meyvelerden, özellikle incir, bolca mideye indirdim, sebzeleri de çiğ çiğ ısırarak yiyesim var öylecene. Çiğ sebze iyidir hoştur da benim bünyeye dokunuyor o yüzden zor tutuyorum kendimi. Her gün pazara gidip tazecik meyve sebzelerin seyrine bakabilirim, o kadar güzeller ki. Havuçların kabuğu soyulmayacak kadar incecik, salatalıklar çiçekleriyle birlikte önünüzde. Ege otları, kabak, domates, taze fasulyeden falan hiç bahsetmiyim. Doğa annemle şu anda salatalık ve acurlardan turşu kuruyor. Sanırım İstanbul’a dönmem hayli zor olacak bu gidişle. Burada pazarda 5-7 lira çok pahalı bir rakam örneğin. Biz zavallı İstanbullular herşeyin “organik” halini, bilmem kaç katı fiyatına alırken burada 1.50 tl ya da 2 tl. gibi rakamlarla alışveriş yapabilmek şaşkınlık yarattı bende. Annemlerin siteden bir ev yapıp acil buralara yerleşesim, Egeli olasım var. Bakın taze adaçayı ve kurutulmuş lavanta aldım çayını yapmak için. Akşamları cırcır böceklerinin sesiyle balkon sefamı yaparken bu çaylar bana çok iyi geliyor. Tabii Doğa’nın isteği üzerine bir de ayçiçeği aldık, güneşe koyduk kuruyor.

fotoğrafToplam : 6 Yorum var

  Ayça Temmuz 23rd, 2013 at 3:29 am

  Ohh keyfiniz bol olsun :) hal böyle olunca -yani keyifler yerinde olunca biz de bol bol seni okumaya başlayacağız sanırım 😀

  Evo Temmuz 23rd, 2013 at 4:48 am

  Özgür!!

  Satırlarını bir çektim ki içime.. :))

  Hepinizi kucaklıyorum, keyfini çıkarın..

  Binbir muck!

  E.

  Özgür Turan Temmuz 27th, 2013 at 12:26 am

  CAnım evocum biz de seni kucakladık, Ege kokusunu yolladık.

  Evo Temmuz 27th, 2013 at 1:12 am

  Mmmuuuuccccck!

  nurdan Temmuz 28th, 2013 at 3:18 am

  Özgürcüm, öncelikle hoşgeldiniz Ada’ya..Yazılarını okudum ve büyük bir şaşkınlıkla İstanbul, Kuşadası farkını hissettim. Burada konular nasıl da değişiyor, hafifliyor, sızılar azalıyor, endişe yerini hoşgörüye bırakıyor değil mi? Konumuz ot, çiçek, böcek, dolunay olunca yaşam daha güzelmiş gibi sanki. Soyutlanmak mı kaçış mı bilmiyorum ama sakin bir koyda gibiyiz burada. Ne mutlu bana sizleri tanıdım. Güçlü ve duyarlı kalemine binlerce teşekkür, seni okumaya devam edeceğim. Sevgiler.

  Özgür Turan Temmuz 28th, 2013 at 12:45 pm

  Sevgili Nurdan Hanım,
  evet nasıl da fark ediliyor değil mi huzurlu olduğum. İstanbul her ne kadar eşsiz güzelliklerle dolu olsa da başlı başına insanı yoran ve yıpratan bir şehir. Hele de şu son 1 ayki gündem iyice üzdü hepimizi. Burada kendi içimizde mutluyuz her birimiz çok şükür. Keşke hep tek konumuz çiçek böcek olsa. Gerçekten zor döneceğim İstanbul’a bu gidişle. Ayrıca sizi tanımak da çok güzel bir hediye bizler için. Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

Yorumunuz: