beliz

 

 

Canım arkadaşım Beliz Kudat bu defa Afrika’da. Gönüllü çalışmak için gittiği Guatemala’dan İstanbul’a dönüp kitabı “Yoldan Gönüllü Çıktım”ı yazdıktan sonra Beliz bu defa Afrika ana karasının en küçük ülkesi olan Gambia’ya gitti.

WACC (Women Advencement and Child Care) isimli sivil toplum kuruluşunun ekibi ile birlikte çalışmak üzere Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği olan Sen-De-Gel’in gönüllü proje koordinatörü olarak Gambia’ya gönüllü çalışmaya giden Beliz, Gambia’daki günlerini de tıpkı Guetemala’da yaptığı gibi blog tutarak kalıcılaştırıyor.

İşte Gambia günlüğü; http://gambiyagunlugu.blogspot.com/

Sen-De-Gel, dünyanın en yoksul ülkelerinde sosyal ve ekonomik alanda sürdürülebilir gelişmeyi desteklemek amacıyla iki yıl önce kurulmuş. Yalnızca yerel kuruluşlar tarafından davet edildiği yerlerde faaliyet gösteren Sen-De-Gel, “yardım” vizyonuyla değil, kalkınma ve istihdama destek veren projeler üreterek çalışmakta. Sen-De-Gel kurulduğu günden bu yana, Gambiya’daki gönüllü paydaşı WACC (Women Advencement and Child Care) isimli sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışmalar yapıyor.
Beliz’in Guatemala günleri ve kitapla ilgili olarak da buradan bilgi alabilirsiniz.

Yorumunuz: