“BİR MAĞARAYA ÇEKİLİP, BEN ERDİM ARTIK, bi tarafım göğe yükseldi, oramdan buramdan ışıklar saçıyorum” demek çok kolay. Gelin, şehrin göbeğinde, kavga gürültünün ortasında, tarafiğin içinde, ev kirası öderken, patronla kavga ederken “ERİN”, ben de göreyim” diyor AYKUT OĞUT.

“Evrenden Torpilim Var”, şu ana kadar okuduğum en keyifli kişisel gelişim kitaplarından biri. Özellikle Türk yazarlar arasında, bu kadar dürüstçe, cesurca kaleme alınmış, dil olarak da bu kadar kolayca anlaşılabilen bir kitap yok. Yazar 263 sayfa boyunca sanki karşınızda rahat bir koltukta oturmuş sizinle sohbet ediyor, şakalaşıyor, yer yer tokat atıyor, yer yer kucaklıyor. En yakın dostunuzla yani kendinizle konuşur gibisiniz kitabı okurken. Yazarın hem kendi deneyimlerinden hem de çevresinden verdiği örnekler ve çizimler, tablolar ayrı bir tat katmış kitaba. Her bölümü ayrı ayrı sevdim ama özellikle bazı kavramları (Mutluluk, Yalan söylemek, Kıyas Yapmak, Sinirlenmek) yeniden tanımladığı bölüme bayıldım.

Ayrıca çekim yasasını çok iyi anlatıyor ve kitabın sonundaki egzersizler de en temel ve kolay olanları. Ve benim hep dikkat ettiğim bir konu vardır ki; bu gibi kitaplarda size birşeyler dikte edilmeye çalışılır genelde fakar bakarsınız yazar ya da öğretiyi sunan kişi öğrettiklerini daha kendi hayatında gerçekleştirememiş. Burada açıkça görülüyor, Aykut Oğut kendini tam anlamıyla gerçekleştirmiş biri ve kitapta bütün şeffaflığıyla kendi yolculuğunu anlatıyor. Asıl keyifli kısmı da bu.

Bu aralar kendinize bir hediye almak istiyorsanız bu kitabı alabilirsiniz.Toplam : 11 Yorum var

  Evren Şubat 17th, 2010 at 8:55 pm

  Televizyon programında denk gelmiştim. Kitabı yazma kararını ve kendi yolculuğunu anlatıyordu. Öyle rahattı ki ve öyle içten, alıp okumalıyım deyip, listeme eklemiştim. Sıralamasını değiştirip, öncelikli olarak edinmeye karar verdim… teşekkürler.

  mermaid Şubat 18th, 2010 at 12:36 am

  “BİR MAĞARAYA ÇEKİLİP, BEN ERDİM ARTIK, bi tarafım göğe yükseldi, oramdan buramdan ışıklar saçıyorum”
  Gülmekten öldüm:)

  brajeshwari Şubat 18th, 2010 at 1:04 am

  Bende çok severek okumuştum..Okuduğum kişisel gelişim kitapları içinde en uygulanabilir methodları veren, yazarın uygulamalara dair hayatından örnek veren sahici bir kitaptır..

  serap er Şubat 18th, 2010 at 11:29 am

  özgür tesadüf mü demeli bilmem ama kitabı ben de yeni bitirdim:)hakikaten cok eğlendim okurken..ayrıca bir daha gözden gecirip notlar aldım,hakikaten cok sade bir şekilde ve gercekçi anlatmıs anlatmak istediklerini yazar..son bölümdeki egzersizlerden de her sabah yuksek sesle sükretme egzersizini yapmaya basladım son birkaç gundur,o kadar guzel seyler olmaya basladıki hayatımda anlatamam..bende gercekten işe yaradı valla..bir de ben egzersizler kısmında egoyla konusma kısmını da yapıyorum egom zorlayınca beni..daha önceden öğrendiğim yöntemlerde daha ciddi bir şekilde gözlerimi kapatıp falan bir rituelle yapıyodum egomla diyalogumu..şimdi ne zaman zorlasa beni hemen daha rahat bir şekilde baslıyorum konusmaya,iyi geliyor :)dediğin gibi gunluk hayatta uygulanması kolay,pratik ve anlasılır yöntemler sunmuş,ben de sevdim ,hem de cok:)

  pezhman Mart 29th, 2011 at 3:53 am

  arkadaslar ben bu kitapi okumak istiyorum…
  ben amerikadayaim satin almam baya zor olucak…
  pdf olarak kimin varsa, alabilirmiyim ?

  Özgür Turan Mart 30th, 2011 at 6:02 am

  Pezhman,
  pdf formatı derken ne kastediyorsun anlamadım. e-kitap halini mi? Nerdesin söyle alıp gönderelim sana çok istiyorsan. sevgiler..

  gülşah Haziran 6th, 2011 at 3:36 am

  ben bu kiabı okumak istiyorum ama nerden temin edebilceğimi bilmiyorum her yerde yoktur die düşünüyorum……nerden bulabilirim.

  Özgür Turan Haziran 6th, 2011 at 5:25 am

  Gülşah merhaba,
  her yerde bulabilirsiniz kitabı. REmzi, Nezih, D&R gibi büyük kitapçılarda,küçüklerde de yaygın bir şekilde mevcut.

  pezhman Nisan 1st, 2012 at 5:22 am

  Özgür Turan, evet e-kitap olarak diyorum. buradan link olarak atarsan çok memnun olurum

  saç rengim Ağustos 27th, 2015 at 6:30 am

  gerçekten çok ilginç ve faydalı bir kitap

Yorumunuz: