Yeni ay giriş yaptı. Yeni ay yeni umutlar, yeni başlangıçlar, atamadığınız bir türlü karar veremediğiniz ya da beklettiğiniz adımları atma zamanı demek.
Evrenden bir cesaret desteği almak demek.
Dualar kalpten gökyüzüne yükselen seslerdir. Sessiz lakin etkili. Kalpten yapılan dualar etkilidir. Gönülden, hiçbir kuralı olmadan yaratıcıya uzanan ellerdir. Belki de bundandır her dinde ellerin dua ederken kalp hizasında tutulması.
Yeni ayda kalbimize dönelim ve bakalım umutlarımıza, hayallerimize, gönülden istediklerimize. Kendimize dürüst olarak kalbimizin sesini bize ulaştıralım, sevgiyle.
Yaratıcıya gönderilip evrenin sesi olmuş dualardan en sevdiklerimden örnekler sunarak yeni ayın hepimize gönlümüzdeki muratlarımızı vermesi dileğiyle…
En içten sevgilerimle…

Evrenin yaratıcısı. Bana yaşam denilen armağanı verdiğin için teşekkür ediyorum.
Gerçekten ihtiyacım olan her şeyi bana verdiğin için teşekkür ederim. Bu güzel bedeni ve zihni deneyimleme imkanı verdiğin için teşekkür ederim. Tüm sevginle, saf ve sınırsız ruhunla, sıcak ve parlak ışığınla içimde yaşadığın için teşekkür ederim. Gittiğim her yerde sevgini paylaşmak için, sözlerimi, gözlerimi, yüreğimi kullandığın için teşekkür ederim. Seni olduğun gibi seviyorum çünkü ben senin yarattığınım. Kendimi olduğum gibi seviyorum. Yüreğimdeki sevgiyi ve huzuru hep korumama yardım et. Bu sevgiyle yeni bir yaşam yaratmaya ve hayatımın geri kalan döneminde sevgiyle yaşamama yardım et.
Amin

Don Miguel Ruiz – Dört Anlaşma / Toltek Bilgelik Kitabı

Sevgili Tanrım , beni senin barışının aracı yap
Öyle ki benden nefret ettikleri yerde sevgi vereyim
Bana hakaret ettikleri yerde affedici olayım
Kavga olan yerde birleştirici olayım
Yalanın hüküm sürdüğü yerde hakikati söyleyeyim
Kuşkunun olduğu yerde inancı getireyim
Kederin yaşadığı yere sevinci getireyim

Moola Mantra

“Ey Büyük Ruh
Sesini rüzgarlardan işittiğim,
Bütün Dünyaya yaşam nefesini veren, duy beni!
Ben küçük ve güçsüzüm, Senin bilgeliğine ve gücüne ihtiyacım var. .
Güzellikler içinde yürüyeyim ve gözlerim güneşin kırmızısını, günbatışının morunu hiç görmediği gibi görsün.Ellerim senin yarattığın herşeye saygılı davransın ve kulaklarım senin sesini duyacak kadar keskin işitsin.Beni bilgili yapki insanlarıma öğrettiğin şeyleri anlayabileyim.Senin her kayaya her yaprağa gizlediğin sırları öğrenebileyim.Güçlü olmaya çalışıyorum ama kardeşlerimden değil. . En büyük düşmanıma karşı kendime karşı. Beni daima temiz ellerle ve güçlü gözlerle sana gelmeye hazır et. Gün batımının solgunluğu gibi benim de yaşamım solup bitmeye başladığında ruhum seni utanmadan ziyaret edebilsin.”

Bir Kızılderili Duası

Yorumunuz: