Yağmurdan, selden, ekonomiden şikayet etmek yerine çözüm yolları aramaya, birlik bilinci için neler yapabileceğimizi sorgulamaya başlasak biran önce çok iyi olur. “Vah vah havuza da gidemiyoruz” demek yerine bir dursak düşünsek içinde buluduğumuz şartları, salt kendimiz için değil, ülkemiz için değil dünyamız için neler yapabileceğimizi düşünsek. Tek bir dünya, BİR TEK olduğumuzun farkına varsak. Bu saatten sonra ne yapılabilir,  olan oldu demeyelim. Evet verebileceğimiz maksimum zararı verdik dünyamıza, yani kendimize aslında, evimize. Yine de olumlu niyetler için hiçbir zaman geç değildir ve gün bugündür diyorum. Tasarruf yapmaya, az tüketmeye, bilinçli tüketici olmaya, bizde olanı paylaşmaya, çevreye saygıya ve sevgiye devam ama olumlu niyeti de eksik etmeyelim.

Yoğun meditasyonlar yapılıyor ve yapılacak dünyamızın dönüşümü için. 17-18 Temmuz tarihlerinde Birlik Bilinci için Küresel Senkronize Meditasyon’a katılmak istiyorsanız şuradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, bir diğer meditasyon da, ilki 7 Temmuz’da yapılmış olan, Dünya ana – Bilinçli Dönüşüme – Niyet Meditasyonu. İkincisi, 17 Temmuz’da 19:00 -19:19’da yapılacak.  Bu meditasyonla ilgili olarak bana ulaşan açıklama şöyle;

“Dünya ekolojik sistemini yok edecek, insanlığın ve yeryüzündeki diğer canlıların varlığını tehlikeye sokacak, fosil yakıta dayalı, kar amaçlı vahşi üretim-tüketim sistemlerinin ve insanı bu sistemlerin mekanik aracı haline getiren teknolojinin, doğayı kemiren ve meta haline getiren bakış açısının, kutsal kitaplarda  üstü örtülü işaret edildiği, maya takvinde açıkca belirtildiği, doğanın ekolojik felaketlerle çoktan sinyallerini verdiği ve BM Milletlerin İklim Kuruluşu IPCC nin raporları ve bilim insanlarının araştırmaları ve çeşitli yollarla insanlara ilettikleri uyarılar göstermektedir ki, İnsanlık olarak BİLİNÇLİ BİR DÖNÜŞÜMÜ seçmenin ve açıkca bunu Evrene bilinçli olarak topluca ifade etmenin  veya herşeyi yok oluşa terk etmenin son adımındayız.
 
Dünyanın yaşamın ve hepimizin en yüksek hayrına, Bilinçli Dönüşümü seçen dostlarla birlikte, insanlığın en yüksek potansiyellerine odaklanamanın yaratacağ sinerjinin de farkındalığıyla; doğayla uyumlu, dengeli, HERKESİN EN YÜKSEK HAYRINI GÖZETEN, GELECEK NESİLLERE AKTARILABİLEN, yenilenebilir, işbirliği ile çoğaltılabilir, gizli gündemler olmaksızın paylaşılabilir, YENİ YAŞAM MODELLERİNİ ortaya çıkaracak –potansiyellerin ortaya çıkmasına ve lutufla yaşamlarımıza akmasına  NİYET edeceğiz.
 
Katılmak isteyen dostlara da sevgiyle haber veriyoruz…..
 
Bilinçli Dönüşüm Niyet-Meditasyon saati 
  
*17.07.2010  saat  19:00 ile 19:19   arasında 19 dakika yapılacaktır…
 
“NİYET: İnsanlık Ailesinin bir ferdi ve dünyada yaşayan bir canlı olarak;
Dünya üzerinde, doğanın, canlıların ve insanların yaşamını tehdit ve insan eliyle kurulmuş tüm sistemlerin; doğayla uyumlu, dengeli, HERKESİN EN YÜKSEK HAYRINI GÖZETEN, GELECEK NESİLLERE AKTARILABİLEN, yenilenebilir, işbirliği ile çoğaltılabilir, gizli gündemler olmaksızın paylaşılabilir, YENİ YAŞAM MODELLERİNİ ortaya çıkaracak dönüşmesine NİYET ediyoruz. BİRLİKTE NİYETİMİZLE ilgili potansiyeller ortaya çıksın. Ve hayatımıza aksın. NİYETİMİZLE ilgili sorumluluğumuzu kabul ediyor ve Yaşamlarımızı Kutluyoruz. Ne Mutlu Bize.”

Öte yandan 17-18 Temmuz 2010 Birlik Dalgası – Bilinçli Kavuşum’un Maya Takvimi’ndeki anlamını buradan okumanızı tavsiye ederim.

Not: Alternatifkarma’nın facebook grubu açıldı; bir tıkToplam : 2 Yorum var

  Fulya Mert Temmuz 17th, 2010 at 8:09 pm

  Birlik Bilinci Meditasyonu ile ilgili yazı ararken sizin yazınıza ulaştım.Çok beğendim. Hem açıklamalr hem de sunuş ilgiyi sürekli kılıyor. Bilgiler için teşekkürler.
  Dünkü çalışmaya kATILamadım.
  Bugün katılmak için programımı ayarladım.
  Bu tarz ortak çalışmada bulunmadığım için yardımcı olursanız sevinirim.(İnternetle ilgili sık sık sorun yaşadığım için ilgili yazıları her zaman okuyamıyorum)Teşekkürler ve çALIŞMALARINIZDA KOLAYLIKLAR. fULYA

  Özgür Turan Temmuz 17th, 2010 at 11:51 pm

  Sevgili Fulya,
  ortak çalışmaların bireysel çalışmalardan tek farkı birçok insanın ortak bir niyettte birleşmesidir. Onun dışında yapabileceğin başka özel birşey yok. Tek yapman gereken, kendinle başbaşa kalabileceğin rahat bir yerde oturup, gözlerini kapatıp nefesine odaklanman ve niyetine evrene sunman. Gerisi gelecektir zaten.
  Başka soruların olursa yaz lütfen.
  sevgiler…

Yorumunuz: