Şu anda bilgisayarımın yanıbaşında çıtır çıtır yanmakta olan beyaz mumum, karşımdaki dağların eteklerinden görünmeye başlayıp tepeye kadar çıkmış nefis bir dolunay ve cırcır böcekleri eşliğinde yazıyorum sizlere.  Ay öyle parlak ve canlı ki içimi yıkıyor ışığıyla adeta. Ara sıra hücum eden sivrisinekler de olmasa keyfime diyecek yok. Eh artık onlar da şahitlik etsin bu an’a.

Doğa günün yine yorucu bir yaz gününü yatağa sürünerek giderek noktaladı demek isterdim tabii ama yine direndi her akşam olduğu gibi uykuya. Söylenerek uyudu niye onu erken uyutuyorum diye. Ben de şu güzel dolunay akşamında mumumu yakıp balkon sefası yapmak ve biraz burada çizittirmek istedim.

Peşi sıra rüyalar görüyorum buraya geldiğimizden beri, yani yaklaşık bir haftadır. Kimi zaman geçmişten kareler, insanlar, o günlerdeki hislerim geliyor rüyama misafir. Kimi zaman da hiç bilmediğim mekanlarda bilmediğim kişilerleyim ama tanıdık hislerle. Ne acayiptir benim rüyalarım bir bilseniz hep derim yazsam kitap olur. Çocukluğumda hatırlarım, kimi zaman uykum bölündüğünde rüyam yarıda kaldıysa, tekrar uyumaya zorlardım kendimi aynı rüyaya kaldığım yerden devam edeyim diye. Eminim siz de bilirsiniz bu duyguyu. En fenası da kötü bir rüya görürsünüz ve uyandığınızda yaşadığınıza şükredersiniz. Örneğin bir yakınınızın öldüğünü ya da başınıza kötü bir şey geldiğini gördüğünüzde uyanmak iyi gelir. Ya da kendinizin öldüğünüzü gördüğünüzde. Sahi siz hiç öldünüz mü rüyanızda?

Dolunay öncesi bir hafta ve sonrası bir hafta bedenimiz her anlamda hassaslaşabiliyor, rüyaların artması da ondan. Dolunay her defasında ayrı etki yapıyor bende. Bazen hiç uyutmuyor, deli gibi dolanıyorum ya da oturuyorum sabaha kadar. Ama bazen de böyle geceleri rüya aleminde oluyorum, derin uykuda geçiriyorum.

Bu dolunayın yorgun, kırgın kalplerimizi iyileştirmesini, kalplerimize daha fazla merhamet ve şevkat vermesini, solgun yüreklerimizi ışığıyla parlatmasını, yerine koyamadıklarımızın yokluğuna dayanma gücü vermesini, yaratıcılığımızı artırmasını, kendimize bile söyleyemediğimiz gerçeklerimizi görebilme fırsatları vermesini diliyorum.

 Toplam : Bir Yorum Var

    Evo Temmuz 23rd, 2013 at 4:51 am

    Bir yazında daha duygularıma tercüman olmuşsun..

    Happy Moon! 😛

    E.

Yorumunuz: