Aragonitimle çalışmalarım devam ediyor:) Geçen hafta bir gece topraklanması için toprağa koydum, sonra biraz güneşe çıkardım. Güneşten aldıktan sonra o gece başucumda duruyordu küpeler. O gece sabaha kadar uyumadım. Bu hep böyle oluyor bana. Aslında kitapta diyor ki; “Kaliteli bir uyku için yastığınızın altına koyabilirsiniz”. Fakat ne kaliteli uykusu bildiğiniz ayaktaydım bütün gece. Birkaç defa daha deneyimledim ama aynı durumu. Ametist ve kuvars taşlarımı yatak odasında tutamıyorum örneğin. Hele bir yanlışlıkla unuttum diyelim ki bütün gece uyuyamıyorum. Bir enerji veriyor ki sormayın. Uyumak yerine koşabilirim örneğin o enerji ile.

kitapBir haftadır Sevgi Ersoy’un “Mucize Taş Aragonit” adlı kitabını incelemekteyim. Hepsini okumadım. Sadece ilgimi çeken sayfalara göz atıyorum. Bazı kitaplar böyle bir etki bırakıyor bende, hepsini okumak gelmiyor içimden. Öncelikle ilk sayfalardaki, “taşı sol elinize alın, gözünüzü kapatın, bir mağaraya girin, oradan şuraya gelin, buradan dönün…” tarzındaki meditasyon öğretileri beni biraz soğuttu kitaptan. Evet yargılıyor olabilirim ama hoşlanmıyorum bu tarzdan. Taşın özelliklerini, nasıl programlanacağını ve tarihini anlatması yeterli benim için. Yani nasıl kullanacağını herkes kendi içgüdüleriyle bulabilir diye düşünüyorum. İlle de şöyle yapın, böyle yapın şeklinde işin pazarlamasına gerek yok. Bir de mucize taşta falan değil yani sizde, içinizde!

Kitaptan hoşuma giden ilgi çekici bazı bilgiler şöyle;

“Aragonit taşının en güçlü enerji taşıyanları İspanya ve Fas’ta bulunuyor. Adını İspanya’da Monika de Aragon şehrinden alan Aragonit’e Almanya, İtalya, Avusturya, ABD ve Çin’de rastlayabilirsiniz. Eski Roma’da bilhassa hanımların çok neşeli olduğu söyleniyor. Bunun da kadınların meşin sicimlere sırayla bağlayarak başlarına taktıkları aragonite bağlı olduğu anlatılıyor. Çünkü aragonit mükemmel bir stres taşı. Kendisi üzerinde taşıyanı neşelendiriyor ve canlandırıyor.”

“Aragonitin iyi bir ebeveyn taşı olduğu da söylenir. Eskiden anne babaya sabırla ve sevgiyle, aynı zamada kendilerine bir hediye olarak gelen bebeği saygıyla büyütebilmeleri için armağan edilen aragonitin yanı sıra, bir aragnit de bebeğe verilirmiş. Aile büyükleri aragoniti bebeğin yastığının altıda muhafaza ederlermiş. bebeğin her ağlayışında taşı çıkarır, vücudunda gezdirir, nerede bebekte sakinleşme olursa orada vücudunda 2 dk. tutarlarmış. Aynı zamanda hazım sistemi üzerinde etkisi olan bu taşlar çocukların gaz sorunlarında kullanılırmış. Aynı taş bebeğin banyo suyuna konurmuş. Aragonitin dolunay tesirlerine karşı iyi bir koruyucu olduğuna inanıldığı için ebekler ve çocuklar bilhassa dolunay gecelerinde aragonitleriyle uyurlarmış. Diş çıkaran bebeklerin dişetleri iyice yıkanıp temizlenen bir aragonitle ovulduğunda, hem acıların hafiflediği hem de kolay diş çıkardıkları görülmekteymiş.”

Kitaptan tespit ettiğim kadarıyla benimki Fas aragonitiymiş. Hani yazmıştım ya Doğa bu kitabı eline alıp sürekli ona okumamı istiyor diye. Meğersem aragonit taşı bütün burçlarda kullanılabilirmiş ama Boğa, Aslan, Başak, Kova, Oğlak burçlarında çok etkiliymiş. Doğa da bir Boğa! Ah bilseydim bebekliğinde asmaz mıydım yatağına bir tane. O gazdan ağlamaları, uyuyamamaları biraz hafiflerdi belki. 2 yaşından beri gündüz uykusu uyumayan pisim belki mışıl mışıl uyurdu öğlen uykularını da kimbilir. Oysa ki o naptı; “aydede çıkmadan uyumam ben” dedi kestirip attı öğlen uykularını bir kalemde.Neyse o günler geçti bitti bugüne bakalım bu taşın ne faydası olur Doğa’ya. Yaş oldu neredeyse 3,5. Meyvelerin, sebzelerin içine koysam tadı değişir mi yer mi acaba diye düşünmekteyim:) Bu da bir anne tesellisi işte…Toplam : 13 Yorum var

  Nazlı Ayça Özkarahan Eylül 12th, 2009 at 11:55 pm

  Özgürcüm malum bu konulara ilgim Merih Hanım ve seninle başladı (Merih Hanım ve seninle kısıtlı deyecektim ama cümle bana yanlış geldi) ama yazını okuduktan sonra yükseleni boğa olan bir kova olarak edinmekte yarar var galiba dedim. Güzel küpelerin ne kadar da masum duruyordu kulaklarında… :)
  Şimdi bir soru geldi aklıma, bu taşlar taşıyan kişinin sürekli tenine dokunur vaziyette olmalı mıdır?
  Bu yağmurlu güzel pazarın tadını çıkartmanız dileğimle, yarın okulda görüşürüz.
  :)Ayça

  nese Eylül 14th, 2009 at 5:17 pm

  cok merak ettim dogrusu neresiymis burasi?
  ama
  hayat gercekten basit mi? bazen beni (elbette herkesi) fena hirpaliyor kerata :)

  Özgür Turan Eylül 15th, 2009 at 10:21 am

  Ayça’cığım, farklı amaçlar için farklı yerlerine koyabiliyorsun vücudunda. Anlatırım ben sana caniko.:)

  Abdullah Baykan Haziran 13th, 2010 at 12:41 am

  iyi günler,aragonit taşının nasıl mantallandığı hakkında bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.ışık ve sevgi dolu dünyalar dileğimle.
  abdullah baykan

  Özgür Turan Haziran 15th, 2010 at 2:49 am

  Merhaba,
  taşla ilgili her türlü bilgi Sevgi Ersoy’un ‘Mucize taş aragonit’ kitabında var.
  teşekkürler..

  gülten Mart 9th, 2011 at 10:54 am

  merhababu taşı eskişehirde bulabılecegım bır yer varmı?

  Özgür Turan Mart 10th, 2011 at 12:30 pm

  Gulten merhaba, sorusturacagim eskisehir de nerde bulunabilir sana cevap yazarim buradan. Sevgiler

  melek Haziran 15th, 2011 at 2:56 pm

  uzun zamandır almayı istedim bu gün aldım.Dogal taş terapistiyim enerjıtıgı cok guzel kanerlihastalara destek programı yukluyorum.

  müjdat akdeniz Mart 2nd, 2012 at 6:39 am

  02 mart.2012 çok enteresan bir olayı paylaşmak isyerim.hayatımda aragonit in kelime anlamını bilmediğim gibi ilgi duyup araştırmadım.27 yıldır çalıştığım hatta ömrümü verdiğim şiketimden kalbi çok incinerek ayrılmış bulunuyorum.bu gayri ihtiyari üzerimde çok ciddi acabalar yaratmıştı.çok şükür sevildiğini sanan yeteneikli bir kişi olduğum için sıkıntı iş bulamamakta değil insanların davranış biçimlerindeydi uzatmıyayım sabaha karşı uykumdan ARAGONİT ARAGONİT sesiyle uyandım bilgisayar oğlumun odasında olduğu için kağıda not alıp gündüz baktığmda duygularımı ifade edemem.
  Yetkili berrak hanımı aradığımda telefonda da olsa aldığım pozitif enerjiyi anlatamam seminere katılıp yaşadıklarımı orada anlatmak isterdim inanmazlar diye düşündüğüm için duygularımı iletiye döküyorum.adıma uyumlanan aragonit taşı sanıyorum yakında elimde olacak yşantımdaki gelişmeleride umarım anlatırım.Sevgi ve saygı dolu günler diliyorum

  Özgür Turan Mart 3rd, 2012 at 8:51 am

  Merhaba Müjdat, paylaştığınız için teşekkürler. Aragonitiniz size uğurlu gelsin, hayatınızdaki gelişmeler, değişimlerin de hayırlısı olsun.

  mehmet Ağustos 11th, 2012 at 4:47 am

  arkadaşlar bu mucizevi şifalı taştan elimde bol miktarda var almak isteyen arkadaşlar bana mail adresimden ulaşsınlar

  adres : mehmet_3_3_3@hotmail.com

  bol şifalı günler :)

  feride gül Kasım 22nd, 2015 at 2:19 pm

  mehmet bey bu şifalı taştan bol miktarda var demişsiniz .hala varmı yeni gördüm mesajınızı

  osman Şubat 3rd, 2016 at 4:01 am

  arkadaşlar bende dogal aragonit taslari mevcut .kırmızılı beyazlı.şeffaf süs taşı irili ufakli.muhteşem görsellikte .kendim dağdan çıkarıyorum .almak isteyen varsa irtibata geciniz.05415755340.saygılar.

Yorumunuz: